Zdrowe życie

Pełna wersja: Kiedy powinno się pompować opony?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Siema, zastanawiam się czy opony można pompować zawsze, czy jak pada deszcz to też, czy to raczej odpada?
Jeżeli chodzi o Dunlop opony zimowe to możesz je pompować kiedy chcesz. Nie ma żadnych przeciwskazań. To jest bardzo dobra firma. Od pewnego czasu kupuję tylko takieopony i nie martwię się o pogode jak jadę.
Bo widzisz z oponami tak jest, ze trzeba je co jakiś czas dopompowywać. Jest to konieczne, jeśli chcesz mieć pewność, ze opona nie pęknie. Dobrze, że o tym pamiętasz. Dobrze dopompowana opana dobrej jakości nie ma prawa się zniszczyć.
Pod tym względem najlepsze są pirelli opony letnie tej firmy są wręcz niezawodne. Oczywiście co jakiś czas trzeba je dopompować, ale nie trzeba robić tego jakoś często. Także generalnie po założeniu masz spokój z oponami.
Ja używam opony rolnicze firestone i muszę stwierdzić, że co jak co ale Firestone są naprawdę bez zarzutu. Duże bezpieczne bieżniki, które gwarantują przyczepność do podłoża, nawet jeśli na przyczepce będzie kilka ton.
Ja muszę pochwalić nokian 195/65r15. To popularny rozmiar do małych aut. Dobrze trzyma się zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni. Nie wpływa na zużycie paliwa i nie generuje niepotrzebnego hałasu.
A gdzie można kupić takie dobre opony?
Najtaniej dostaniesz przez Internet na przykład na tej stronie sklep.opony-kunicki.pl. Mają tam duży wybór i bardzo wygodną wyszukiwarkę, która pozwoli od razu sprawdzić czy dany model jest w sklepie i jaka jest jego cena.
Ostatnio miałem taką historię, że jechałem autostradą i coś mi nie grało, ale za bardzo nie wiedziałem co. Zjechałem pierwszym zjazdem i chciałem zaparkować, żeby sprawdzić co i jak i wjechałem na duży chodnik. Opona poszła. Całe szczęście, ze nie na autostradzie.
No o pompowaniu kół należy pamiętać dla własnego bezpieczeństwa. Jeśli nie chce się mieć takich przykrych historii jak kolega wyżej.
Stron: 1 2
Przekierowanie