Zdrowe życie

Pełna wersja: Rodzaje oświetlenia domowego.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Możecie mi pomóc przy stworzeniu katalogu produktów oświetleniowych? Chodzi mi o określenie głównych typów-kategorii oświetlenia domowego i tego zewnętrznego. Fajnie jak by te nazwy nie pokrywały się z tym, co jest w internetowych sklepach z oświetleniem.
Sama już jednej kategoryzacji dokonałaś. Jest coś takiego jak oświetlenie zewnętrzne domu i oświetlenie wewnętrzne. Do tego pierwszego to podciągnęłabym reflektory, lampy uliczne i parkowe, może jakieś lampy najazdowe i jeszcze oświetlenie solarne. Można też dodać jakieś plafony w wodoszczelnych oprawach.
Jak koleżanka opisala to co na zewnątrz, to ja opisze to co w środku domu. Ja domowe oświetlenie podzieliłabym na żyrandole i lampy sufitowe, na plafony, lampki biurkowe i stojące, na podswietlenie mebli, czyli na różnego taśmy led i halogeny, które montuje się pod podwieszanymi meblami albo wewnątrz witryn meblowych. Aha, dodałabym jeszcze oświetlenie przysufitowe, czyli te ukryte pod sciankami z płyt gipsowo-kartonowych, czyli halogeny i led.
ja zrobiłbym prostszy podzial. Na oswietlenie do salonu, kuchni, lazienki, pokoju dziecięcego, oświetlenie schodów, przedpokoju, ganku, tarasu, ogrodu itd. Po prostu z podziałem na miejsce, w którym dany rodzaj swiatła można zainstalować.
To chyba najlepszy pomysł:) Dzięki!
Przekierowanie