Zdrowe życie

Pełna wersja: Regeneracja tylnej belki – gdzie naprawić?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam starą megankę pierwszej generacji w sedanie i odnoszę wrażenie, że coś jest nie halo z tylną belką. Sporo czytałem o niej i trochę sprawa mnie przeraża :/ generalnie na większych dziurach jest mocno puknięcie na tyłach, amortyzatory wymieniałem jakieś pół roku temu i kupiłem porządne, więc je wykluczam. Czy dobrze podejrzewam belkę? Jeśli tak to w jaki sposób ją naprawić, a w zasadzie to gdzie bo niestety byłem u paru mechaników to mówią, że nie robią tego :/
A jak Kolego wyglądają prześwity? Mierzyłeś? Zobacz czasem, czy przód auta nie siedzi wyżej niż tył, jeśli tak jest to niestety faktycznie belka dogorywa właśnie i to już kwestia czasu.
Faktycznie, zupełnie nie zwróciłem na to uwagi…na ostatnim przeglądzie diagnosta coś napompknął, że tył siedzi za nisko, ale myślałem że to amorki i dlatego wymieniłem. Czyli to jednak belka. Gdzie to naprawić?
Musisz wysłać po prostu do serwisu specjalizujące się we francuzach, który zajmuje się właśnie takimi problemami. Tutaj http://tylnabelka.com/ możesz dokładnie przeczytać sobie na czym taka regeneracja polega. Wbrew pozorom regeneracja tylnej belki jest dość trudna, potrzeba odpowiednich narzędzi, doświadczenia i w ogóle.
ehh, trzeba będzie kaskę szykować, dopiero co uszczelkę pod głowicą wymieniałem…
Zgadzam się z przedmówcą, a co do tego linku to właśnie firma TylnaBelka według mnie będzie najlepsza bo dają gwarancję na swoje naprawy. Zdecydowanie nie polecam pokuszenia się na kupienie używki, bo to zwyczajnie się nie opłaca. Zrobisz trochę kilometrów i będziesz miał ten sam problem, a przecież samo zrzucenie z auta belki i założenie kolejnej sporo kosztuje. Podczas regeneracji trzeba wymienić także łożyska i niestety wiele firm tego nie robi, a tam wymieniają wszystko co się da, i to naprawiają na dobrych podzespołach. Dostajesz gwarancję i w ogóle, musisz tylko znaleźć warsztat, który zajmie się wymianą, ale nie jest trudna, więc nie powinno być drogo.
180zł mechanik chce za wymianę samą, faktycznie nie jest źle. Mam wrażenie, że jest coraz gorzej więc nie będę dłużej zwlekał, trzeba się zabrać za wymiankę.
Przekierowanie