Zdrowe życie

Pełna wersja: Brak chloru, a glony w basenie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam wszystkich. Nie chcę chlorować wody w basenie, nie kojarzy mi się to zbyt zdrowo i ekologicznie. Ale czy jeśli nie będę stosować chloru, nie pojawią się problemy z glonami? Mieliście kiedyś takie glony, jak to konkretnie wygląda?
ścianki i podłoże basenu robią się śliskie i woda trochę zmienia kolor – łatwo zauważyć, że ma się glony… chlor faktycznie jest bardzo skuteczny i świetnie odkaża wodę, potem przez bardzo długi czas jest czysta i wszystko działa jak powinno. Ale na rynku są też środki ekologiczne i nie powinieneś mieć problemów, aby je kupić. Są na przykład jakieś kryształy soli, można też korzystać z ultradźwięków. Ogólnie wszystko szybko się rozwija – na stronie http://www.aquapool.pl/ możesz przejrzeć sobie jakie są sposoby.;)
Też polecam tę stronę. Mają fajne poradniki i artykuły specjalistyczne. Tak konkretniej tutaj http://www.aquapool.pl/glony-w-basenie.html możesz sobie poczytać o tych przeklętych glonach, a tu http://www.aquapool.pl/basen-bez-chloru.html o basenie bez chlorowania wody. Można też u nich zamówić całkiem dobre preparaty w przystępnej cenie.;)
Nie, spokojnie można obyć się bez chloru. Musisz zwrócić uwagę na pompy i wszystkie stosowane przez siebie techniki, ale to zawsze trzeba kontrolować. W każdym razie idzie rozwiązać kwestie czystości w bardziej ekologiczny sposób. Ja w ogóle myślę, że kiedyś chlor całkiem przejdzie do historii.
dziękuję za komentarze, te artykuły są bardzo przydatne. Cieszę się, że chlor nie jest konieczny do walki z glonami.
nie ma sprawy!
Przekierowanie