Zdrowe życie

Pełna wersja: Kto prowadzi profesjonalne kursy alpinistyczne?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzien dobry. Mam pytanie: która firma albo szkoła w Polsce prowadzi profesjonalne kursy alpinistyczne? Interesuje mnie przede wszystkim alpinizm przemysłowy.
Różnego rodzaju profesjonalne kursy alpinistyczne prowadzi sprawdzona polska placówka, o której można przeczytac w Internecie pod adresem https://polskaszkolaalpinizmu.pl/. W jej ofercie znajduja się zarówno kursy na instruktorów wspinaczki skalnej oraz alpinistycznych technik linowych, jak i kursy alpinizmu przemysłowego.
Nie słyszałem wcześniej o tej szkole. Mógłbys coś więcej napisac o proponowanych przez nią kursach alpinizmu przemysłowego?
Szkoła oferuje dwa rodzaje szkoleń: kurs do prac na wysokości w dostępie budowlanym oraz szkolenie do prac na wysokości w dostępie linowym.
Rozumiem. Mnie w szczególności interesuje ten drugi kurs, czyli do prac na wysokości w dostępie linowym. Wiesz może, jakie konkretnie uprawnienia on daje?
Z tego co mi wiadomo, ukończenie kursu do pracy na wysokości w dostępie linowym uprawnia do wykonywania prac, w których wykorzystuje się liny nie tylko do asekuracji, ale również do pracy w zjeździe, podczas podchodzenia po linie, jak również na trawersach linowych. Dostęp linowy wykorzystuje się często w pracy na dużych wysokościach, w gęstej zabudowie miejskiej oraz w róznych trudno dostępnych miejscach. To ogólnie dość niebezpieczna praca. Myslisz, że masz do niej predyspozycje?
Jeśli o mnie chodzi, to praca na wysokości w dostepie linowym nie jest mi straszna. Nie mam lęku wysokości i nie obawiam się trudno dostępnych miejsc. Mysle, że nabycie odpowiednich umiejętności, zdobycie wymaganych kwalifikacji i dobrej jakości sprzet wystarczą, zebym mógł taką pracę bezpiecznie wykonywać.
Ja kiedyś myślałem o tym kursie, ale ostatecznie zdecydowałem się na szkolenie do prac na wysokości w dostępie budowlanym. Praca na rusztowaniach i drabinach bardziej mi odpowiada niż praca na linach.
Przekierowanie