Zdrowe życie
Co wybrać? Blaty granitowe czy też marmurowe? - Wersja do druku

+- Zdrowe życie (http://polonika.opole.pl)
+-- Dział: Offtop (/dzial-offtop)
+--- Dział: Hyde Park (/dzial-hyde-park)
+--- Wątek: Co wybrać? Blaty granitowe czy też marmurowe? (/w-co-wybrac-blaty-granitowe-czy-tez-marmurowe)

Strony: 1 2


Co wybrać? Blaty granitowe czy też marmurowe? - mandarynka4 - 03-27-2017 05:28 AM

Cześć Wam Wszystkim! Słuchajcie, jest taka sprawa, że w spadku po swoich dziadkach otrzymałam naprawdę fajny domek, który jednak wymaga tego, by go wyremontować. To stare, poniemieckie budownictwo, więc dom zdecydowanie ma swój urok i chcę go zachować. I tak z moim małżonkiem sukcesywnie remontujemy wszystko. Teraz przyszedł czas na to, by wyremontować kuchnię. Pomyśleliśmy o tym, by nie ograniczać się jakoś z blatami, tj., żeby nie kłaść żadnego epoksydu, tylko kamień. Wobec tego zastnawiamy się nad tym, czy położyć blat marmurowy, czy też granitowy. Jak wy uważacie?


Co wybrać? Blaty granitowe czy też marmurowe? - Pociecha - 03-27-2017 07:02 AM

Tak naprawdę wybór jest bardzo ciężki, bo marmur jest naprawdę śliczny, granit też. Wiadomo, marmur dużo bardziej kojarzy się z pewnym klasycyzmem, natomiast granit… nie zazdroszczę wyboru, tak to ujmę :P…


Co wybrać? Blaty granitowe czy też marmurowe? - Biegły - 03-27-2017 09:23 AM

Mam jednego znajomego, który swojego czasu mówił o tym, że kładł klientowi marmurowe blaty w kuchni, choć ten mu je stanowczo odradzał. Owszem, wyglądają ładnie, ale sam marmur jest dosyć miękkim kamieniem i łatwo go zarysować, czy gdzieś ukruszyć. Nie mówię tam o wpływie wody na jego rozpuszczanie się, czy coś, bo to dziesiątki lat :P ale warto to wziąć myślę pod uwagę przy wyborze blatu.


Co wybrać? Blaty granitowe czy też marmurowe? - FranekSas - 03-27-2017 10:33 AM

Z tym rysowaniem marmuru etc., to myślę, że kwestia odpowiedniego impregnowania, ale żeby rzeczywiście bardziej nie ryzykować, to rzeczywiście brać granit. Jednak jest dużo wytrzymalszy, a przy tym różne jego odmiany, od bardzo ciemnych do bardzo jasnych, dają szeroką możliwość personalizacji kuchni czy łazienki. Swoją drogą, czy próbowaliście znaleźć już kogoś, kto się zajmie całą robotą kamieniarską?


Co wybrać? Blaty granitowe czy też marmurowe? - mandarynka4 - 03-27-2017 11:29 AM

Na początku chciałam podziękować za wszystkie Wasze wypowiedzi, dają dużo do myślenia, szczególnie jeśli chodzi o trwałość materiału. Co do zaś pytania kolegi powyżej, to owszem, staraliśmy się zrobić jak najlepsze rozeznaniena rynku, ale nie jest z tym latwo. Jest sporo firm, których tak naprawdę nie znamy, bo w końcu na co dzień w tym nie siedzimy, więc dylema tjest spory. Ale jeśli któreś z Was wie, kto w okolicach Szamotuł wykonuje takie prace, to bardzo proszę o kontakt.


Co wybrać? Blaty granitowe czy też marmurowe? - FranekSas - 03-27-2017 11:38 AM

Hm… oni co prawda do Szamotuł mają kawałek, ale z tego co się orientuję, to działają na terenie całego województwa Wielkopolskiego i w Lubuskiem. Gdzie indziej też pewnie by dojechali. Mam na myśli firmę, którą możecie znaleźć pod tym adresem http://mcgranit.pl/. To naprawdę doskonała ekipa, jeśli chodzi o obróbkę kamienia. Wykonują nie tylko blaty granitowe, ale także z marmuru właśnie, kwarcytów onyksów i trawertynów. Mają bardzo szeroką ofertę dla domów, jak i dla wszelkiej maści biur, czy obiektów publicznych. Ja sam zamawiałem u nich nie tylko blaty, ale mam także wykonaną przez nich posadzkę. Dzięki maszynerii, jaką dysponują w swojej firmie są w stanie wykonać praktycznie każde zlecenie, związane z kamieniem. Ja się oczywiście nie ograniczałem jedynie do posadzki i blatu, ale mam też wykonane przez nich zlewy w kuchni i łazience :) Możesz też wybrać oczywiście profile, jak taki blat ma być wykończony, a że mają maszynerię CNC, to wariacja jest naprawdę spora.


Co wybrać? Blaty granitowe czy też marmurowe? - mandarynka4 - 03-27-2017 01:49 PM

Wow… brzmi to wszystko naprawdę rewelacyjnie :) A skąd oni dokładnie są?


Co wybrać? Blaty granitowe czy też marmurowe? - FranekSas - 03-27-2017 04:38 PM

Z jakiejś mieścinki koło Poznania, więc serce naszego województwa ;)


Co wybrać? Blaty granitowe czy też marmurowe? - mandarynka4 - 03-27-2017 06:37 PM

A powiedz mi, jest gdzieś możliwość, żeby obejrzeć sobie ich realizacje?


Co wybrać? Blaty granitowe czy też marmurowe? - FranekSas - 03-27-2017 08:53 PM

A byłaś na tej stronie, co Ci podałem? Druga odprawej zakładka to galeria, tam masz możliwość obejrzenia sobie różnych ich projektów od blatów (kuchennych, jak i łazienkowych), po schody, kominki, posadzki kamienne i inne ich realizacje. Naprawdę, korzystając z ich pomocy będziesz miała piękne i solidne blaty.